NYÍLT NAP

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

Re: NYÍLT NAP

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.05.05. 11:01

Kedves Mindenki!

Az idei év elsö nagyobb szabású nyílt napját 2010. május 15-én, szombaton tartjuk a Grózer Íjászparkban, ahol 9-töl 14 óráig szeretettel várunk minden kedves érdeklödöt.
Az Íjászpark a falu Mosonmagyaróvár felöli szélén, az út bal oldalán található.

Üdvözlettel, Varga Noémi, Grózer Csaba asszisztense

encyy89
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2010.07.21. 13:33

HozzászólásSzerző: encyy89 » 2010.08.13. 14:11

Jó Napot!
Megszeretném kérdeni hogy szeptemberbe mikor lesz nyílt nap?

Üdv: Enci

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.09.03. 08:55

Kedves Enci!

A követekzö nyílt nap idöpontját még nem tudjuk. Az biztos, hogy lesz még egy szezonzáró nyílt napunk az ösz folyamán. Pontos idöpontját a weboldalainkon és a fórumon is közzétesszük.

robert
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2009.01.01. 21:11

HozzászólásSzerző: robert » 2011.02.01. 21:23

Szia Csaba ! a februári nyilt nap idopontja érdekelne , mert a krimi-tatárt megnézetném , és a kis magyart meg igazán kiszeretném probálni...! nagyon tettszik !! udvozlettel Roby

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2011.04.05. 11:59

Nyílt nap 2011. április 16-án 9 órától a feketeerdöi íjászpályán.

Minden érdeklödöt szeretettel várunk!

Nagy Lajos
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2011.03.24. 13:02

HozzászólásSzerző: Nagy Lajos » 2011.04.18. 10:04

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönjük a színvonalas nyílt napot és a sok jó íjat amit kipróbálhatunk.
Természetesen a szarú íj viszi a pálmát,de a többi is élmény volt.
Az 55"kis török biokompozit nagyon szépen dolgozott,biztos hogy fogok vásárolni egyet.
Aki nem volt ott az sajnálhatja és csak ajánlani tudom mindenkinek aki jó íjakat akar kipróbálni.
Tisztelettel.:Nagy Lajos

robert
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2009.01.01. 21:11

HozzászólásSzerző: robert » 2011.04.19. 21:07

Udvozlok mindenkit ! Egy nagy koszonet a hétvégéért, nagyon sokat , tanultam vagy legalábbis , láttam , néztem , halottam, okos gondolatokat, segítokész tanácsokat: megszivlelve,ellfogadtam. Az eredmény ma sikerult eloszor elltalálni a célt 70m-rol :lol: Nagyon jol éreztem magamat, koszonet és hála a vendéglátásért, csak így tobább!!! sziasztok, Roby

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2011.10.11. 09:52

Tervezzük a következü nyílt napot, amely 2 módon lesz rendhagyó.

Egyrészt nem Feketeerdön lesz, hanem valahol az ország közepén, így nyilván könnyebben oda tudnak jutni azok is, akik az ország másik felén laknak.

Másrészt föleg a szaruíjakra lesz kihegyezve. Nagyon sok extra III, kompozit íj készült el most, összevártuk öket.
Így alkalom lenne az érdeklödöknek kézbe venni, kipróbálni az eredeti anyagokból készült Perzsa, Török, Tatár, Mongol, Hun, Magyar stb. íjakat.
Gyakorlatilag minden létezö íjtípust elkészítettünk szaruból, és most elöször lenne rá mód, hogy az íjászok kipróbálják, összehasonlítsák öket.
Söt, vannak egyes íjtípusokon belül is változatok; kisebb, nagyobb méretben. Ezeket is össze lehetne hasonlítani például, céllövés vagy távlövés szempontjából is.

A rendezvény tervezett idöpontja október 22. vagy 23. Pontosan meg fogjuk adni az idöpontot és a helyszínt is.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2011.10.14. 14:41

A jövö hétvégén, szombaton nálunk, Feketeerdön lesz a nyílt nap.

A szaruíjak bemutatása mellett lehetöség lesz hozzájutni olcsón, 10.000-20.000-25.000,- forintért nagyon értékes, eddig a kiállítóteremben lévö íjakhoz. Ezek közül lehet válogatni, szemezgetni.

Kérjük, akiket érdekelnek a szaruíjak, de nem tudnak eljönni hétvégén, jelezzék. Megismételhetjük a nyílt napot valahol az ország közepén.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2011.10.25. 10:38

Úgy gondoljuk, hogy a nyílt napon mindenki jól érezte magát.

Lehetett szemezgetni különbözö leakciózott íjak közül. Beszélgettünk az íjak felépítéséröl. Ki lehetett próbálni a szaruíjak egy részét.

Ami viszont kimaradt az egészböl, az a konkrét tesztelés. Ezt szeretnénk bepótolni, legalább kétféle módon.

Egyrészt lefotózzuk a különbözö formavilágú szaruíjakat és az általunk tapasztalt tulajdonságokat melléírjuk.

A másik érdekesebb dolog ezzel kapcsolatban: megismételjük még egyszer a tesztelést. Gyakorlatilag ez a következöt jelentené:

Megnéznénk a különbséget a következö kompozit szaruíjak között: szkíta, hun, szasszanida, hun, avar, magyar, kisebb magyar, török, kisebb török, tatár, perzsa, indo-perzsa, asszír, mongol, baskír.
Gyakorlatilag figyelnénk a feszítés egyenletességét, a pontosságot, lötávot, sebességet.
Ezután kettécsoportosítanánk az íjakat a könnyebben kezelhetö és a nehezebben kezelhetö íjak közé.
A nehezebben kezelhetö íjak használatát viszont újra átvennénk, és újra nekifutnánk néhány instrukció után.
Ezután összevetnénk a szaruíjakat a Biokompozit és az alap íjakkal, többféle szempontból.
A lényege az egésznek, hogy kicsit konkrétabban, lassabban az egyes íjformákat ki tudjuk elemezni.

Vissza: