A szaruíjakról

nadorgyorgy
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2008.10.06. 21:26

Re: A szaruíjakról

HozzászólásSzerző: nadorgyorgy » 2010.02.07. 16:47

Csaba, az érdekel engem, hoy lehetne-e ( vagy esetleg készlüt már) olyan lassított felvételt készíteni amin látszik, hogy a vessz? mikor agyja el az ideget. Az ideg visszatérésekor ( mármint amikor a megfeszítés el?tti állapotába visszaér), vagy már el?tte. Ilyet láttam a spektrumon hosszú íjjal. Azon a vessz? már az út felénél elhagyta az ideget, vagyis az íj nem gyorsítja végig a vessz?t. Hogy van ez a merevszarvú íjaknál?

HUNDávid
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2009.07.30. 13:19

HozzászólásSzerző: HUNDávid » 2010.02.08. 19:40

Tisztelt Grózer úr!

Valamikor a közeli múltban említette, hogy hamarosan lesznek fent új szaruíjak a "raktárkészlet" menüben.
Érdekl?dnék mikorra várhatóak ezek.
A második kérdésem az lenne, hogy ha rendelek egy szaruíjat annak mennyi az elkészítési ideje. Gondolom olyan 6-7 hónap biztosan van.
Köszönöm el?re válaszát.

Üdvözlettel.: Matyikó Dávid (Siófok)

Ui.: A Baskír extra III-as íj tökéletesen m?ködik. Nagyon megszerettem! ;)

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.02.09. 11:00

nadorgyorgy írtaColonCsaba, az érdekel engem, hoy lehetne-e ( vagy esetleg készlüt már) olyan lassított felvételt készíteni amin látszik, hogy a vessz? mikor agyja el az ideget. Az ideg visszatérésekor ( mármint amikor a megfeszítés el?tti állapotába visszaér), vagy már el?tte. Ilyet láttam a spektrumon hosszú íjjal. Azon a vessz? már az út felénél elhagyta az ideget, vagyis az íj nem gyorsítja végig a vessz?t. Hogy van ez a merevszarvú íjaknál?

Szia Nádor Gyuri!

Köszönöm, mindazt, amit leírtál, a visszajelzések, tapasztalatok mindig sokat segítenek. Nekem is és nyilván a leendö vásárlóknak is.

Valamikor tavasz környékén elég sok szaruíj fog elkészülni egyszerre. Ez jó alkalom lesz arra, hogy alaposan leteszteljük és összehasonlítsuk öket, egymással is és a modern anyagú íjakkal is.

Úgy néz ki, hogy ez a széria kevésbé ereszkedik meg használat után. Tatár és Perzsa íjakat már teszteltünk ezek közül. Jobbak voltak még a TRH változatoknál is.

Üdv, Grózer Csaba

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.02.09. 11:02

HUNDávid írtaColonTisztelt Grózer úr!

Valamikor a közeli múltban említette, hogy hamarosan lesznek fent új szaruíjak a "raktárkészlet" menüben.
Érdekl?dnék mikorra várhatóak ezek.
A második kérdésem az lenne, hogy ha rendelek egy szaruíjat annak mennyi az elkészítési ideje. Gondolom olyan 6-7 hónap biztosan van.
Köszönöm el?re válaszát.

Üdvözlettel.: Matyikó Dávid (Siófok)

Ui.: A Baskír extra III-as íj tökéletesen m?ködik. Nagyon megszerettem! ;)

Kedves Dávid!

Érdemes várni egy kicsit a szaruíjakra, mert úgy néz ki, picit megint javult a minöségük.

Szerintem tavasszal valamelyik nyílt napon csinálunk majd egy tesztelést, ahol ki lehet próbálni a legújabb típusokat. Nagyon sokféle szaruíj készül most, Asszír, Szkíta, Perzsa stb.

Üdvözlettel, Grózer Csaba

puggala
HozzászólásokCOLON 19
CsatlakozottCOLON 2009.05.22. 14:38

HozzászólásSzerző: puggala » 2010.08.31. 12:34

Üdvözletem a mesternek!

Szerencsére úgy alakult, hogy megrendelhettem a szaru-ín törököt.
:-)
Mint minden türelmetlenkedö én is megkérdezem, hogy optimális esetben mikorra remélhetö az elkészülte?
Május?

továbbá, mivel natúr kinézetben, azaz semmi extra borítással kértem, van-e valami módja, hogy legyen valami markolati, azaz kifutó védelme?
Persze, valószínüleg rettenetesen rontana az esztétikai megjelenésén... de szinte biztos, hogy mások is szeretnék majd kipróbálni és olykor jómagam is kicsit csattanósabb vesszöröptét produkálok...

tisztelttel,

Róbert

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.09.03. 09:34

Kedves Róbert!

A markolatra régen is tettek egy kis bördarabot, szörmés bört, hogy védje. Mi is tudunk ilyet tenni az íjra.

Üdv, Grózer Csaba

nadorgyorgy
HozzászólásokCOLON 11
CsatlakozottCOLON 2008.10.06. 21:26

HozzászólásSzerző: nadorgyorgy » 2010.11.06. 22:19

Szia, Csaba! Kicsit megkopott az íjam bandázsa (ext.3 magyar), kender bandázs. Mivel lakkozzam vagy kezeljem újra ?
NGy.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.11.15. 12:33

Szia Gyuri!

Ha felhívsz minket, megmondjuk:)

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2010.12.22. 10:27

Az asszír íjak általában nagyon jól müködnek a többi íjhoz viszonyítva.

Nemrég elkészült két kompozit asszír íj, amely nagyon-nagyon érdekesen müködik. Az íjkarok és az íjvégek nagyon C betüben állnak, a felajzott íjat olyan érzés kifeszíteni, mint amikor kikönnyül egy csigás íj.

Van néhány íjunk, ami hasonlóan müködött, de érezni még nem lehetett idáig.

Elképzelhetö, hogy jövö évben, egy februári nyílt napon bemutatjuk az íjat, akit ez érdekel.

admn
Site Admin
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON 2008.09.22. 14:50

HozzászólásSzerző: admn » 2011.06.07. 10:39

A képen látható Török Extra III íjat 42"-ra feszítettük ki. Nem törött el!!!
Kép

Vissza: