A szaruíjakról

csopper
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2009.08.29. 21:48

Re: A szaruíjakról

HozzászólásSzerző: csopper » 2009.08.29. 22:26

Tisztelt Grózer Csaba!

Azt vettem észre az íjamon, hogy leajzás után már nem veszi fel az eredeti alakját(hun típusú), az íjkarok kb. 6-7 centivel vissza vannak hajolva (a feszítés irányába) az eredeti állapotától(ha az íjat leajzottam, aznap már vissza nem ajzottam).Az íj eddig szépen elnyelte a pengéseket, de most már peng, az edzés végére kb. másfél órás lövöldözés után más íjhoz és az eddigiekhez képest láthatóan rezeg a húr.(a nyár elején már hívtam azzal a problémával, hogy az íj ledobja a húrt, a tanács alapján a szarv meg lett reszelve azóta nem dobja le a húrt)-nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a pengést, rezgést.)
Ezek az íj dinamikáját, munkáját mennyire befolyásolja?.

Az íj nem fali dísz :D igénybe van véve átlag edzésenként 400 lövés heti szinten kb.1200 lövés.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2009.09.07. 12:50

Kedves csopper!

Azt javasolnám, hogy hozza el hozzám a hun kompozit íjat. Az is lehet, hogy vissza tudjuk állítani az eredeti feszességét, de ahhoz itt kell hagyni az íjat egy idöre.
Jó lenne azt is tudni, mikor vásárolta az íjat.
Az is elöfordulhat, hogy adni fogok helyette egy másikat, ha úgy ítélem, meg, hogy az íj alulprodukálja azt a teljesítményt, amit elvárunk töle.
Kérem, keressen bennünket, hogy idöpontot tudjunk egyeztetni; mikor tud eljönni.

Üdvözlettel,

Grózer Csaba

HUNDávid
HozzászólásokCOLON 26
CsatlakozottCOLON 2009.07.30. 13:19

HozzászólásSzerző: HUNDávid » 2009.11.01. 18:04

Tisztelt Grózer Úr!

Pénteken rendeltem meg a Baskír extra 3 ast és most láttam a két képet a 2. oldalon ahogyan meg van hajlítva az íj. Már a 34 zol-os húzás is leny?göz? de a második kép... :D Ezek után már értem mért dícséri mindenki ennyire ezeket az íjakat :) Rágom a körmöm és kíváncsi vagyok az újabb m?vére... ;) Gondolom a héten megérkezik ugye? :roll: A hétvégén lesz nálunk Siófokon egy Magyarok vására. Szeretettel várjuk önt is ha van ideje és kedve eljönni hozzánk olyan távolról. Remélem már l?hetek az íjjal ott ;)
Adjon Isten kék eget!

Matyikó Dávid (Siófok)

Almosfia
HozzászólásokCOLON 9
CsatlakozottCOLON 2009.10.22. 21:45

HozzászólásSzerző: Almosfia » 2009.11.24. 23:50

Kedves Csaba!

Erdeklödéssel tanulmányozom a Grozer és Nomád weboldalakat, valamint a fórum társalgásait is. A fórum hozzászólásaiból sokat meg lehet tudni a íjakról, ami engem nagyban segít a következö íjam kiválasztásában. A probléma csak az, hogy a választás nagyon nehéz a sok kitünö íj közül.
Egy szaru íjra fáj a fogam, és amint már jobban lövök és úgy érzem megérdemlem, meg is veszek egyet. A lakkozott kivitel tetszik, mert azon a gyönyörüen formált eredeti anyagok láthatók maradnak.
Esztétikailag a szkíta es a török tetszik a rövidebb íjak közül. Kérdéseim a következök: Hogyan hasonlítható össze a két íj lövésélményre és sebességre? Lehet-e a szkíta íjjal három ujjas technikával löni?

Almosfia
HozzászólásokCOLON 9

HozzászólásSzerző: Almosfia » 2009.11.25. 01:11

Kedves Csaba!

A hosszabb szaruíjak közül a hun íj nagyon tetszik nekem. Ezt tanulmányozva figyeltem fel arra, hogy a mellékelt képek kétféle markolat szögü íjat mutatnak. Az egyik jobban hasonlít a biokompozit változatra, a másik pedig az alap változat nagy markolat szögére.
Ez azt jelenti, hogy a hun szaru íj két változatban készül?

Almosfia
HozzászólásokCOLON 9

HozzászólásSzerző: Almosfia » 2009.11.25. 22:43

Kedves Csaba!

Az elözö kérdésemhez elfelejtettem odaírni, hogy a hun extra III eredeti weboldalon mellékelt képek mutatnak kétféle markolat-szögü íjakat.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2009.11.26. 13:18

Szia!

Igen a Hun íjból két formát is szoktunk csinálni. Az egyiket kisebb, a másikat nagyobb markolati szöggel.

Üdvözlettel, Grózer Csaba
A hozzászólást 2009 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 Grózer Csaba-kor.

Almosfia
HozzászólásokCOLON 9

HozzászólásSzerző: Almosfia » 2009.11.26. 18:31

Kedves Csaba!

Köszönöm a válaszodat.
Megismétlem az ezelött feltett kérdésemet, ezt biztosan nem vetted észre.

Erdeklödéssel tanulmányozom a Grozer és Nomád weboldalakat, valamint a fórum társalgásait is. A fórum hozzászólásaiból sokat meg lehet tudni a íjakról, ami engem nagyban segít a következö íjam kiválasztásában. A probléma csak az, hogy a választás nagyon nehéz a sok kitünö íj közül.
Egy szaru íjra fáj a fogam, és amint már jobban lövök és úgy érzem megérdemlem, meg is veszek egyet. A lakkozott kivitel tetszik, mert azon a gyönyörüen formált eredeti anyagok láthatók maradnak.
Esztétikailag a szkíta es a török tetszik a rövidebb íjak közül. Kérdéseim a következök: Hogyan hasonlítható össze a két íj lövésélményre és sebességre? Lehet-e a szkíta íjjal három ujjas technikával löni?

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2009.11.27. 12:30

Szia!

A kompozit Szkíta és a kompozit Török íj sokban hasonlít egymáshoz. Nagyon nehéz leírni, mi is a különbség közöttük. Érdemes lenne rászánni az idöt és kipróbálni mindkét íjtípust.
Mindkét íjjal lehet löni háromujjas technikával is.
Ha tudsz, a legjobb lenne, ha eljönnél valamikor - idén vagy a jövö év elején - amikor ezekböl az íjakból van raktáron, így ki tudnád próbálni akár a többi szaruíjat is.

Üdvözlettel, Grózer Csaba

Almosfia
HozzászólásokCOLON 9

HozzászólásSzerző: Almosfia » 2009.11.29. 02:57

Kedves Csaba,

Köszönöm a gyors választ.
Amint megtehetem, feltétlenül el fogok menni kipróbálni több féle íjat is.
Van valami történelmi alapja annak, hogy a hun szaru íj két változatban készül? Milyen hatást gyakorol a markolati szög változasa az íj teljesítményére?

Vissza: