Alap verzió vagy laminált íj?

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2008.11.03. 14:50

Kedves anv,

amennyiben úgy dönt, hogy a Középkori magyar íját laminált íjra szeretné lecserélni, akkor a Laminált Magyar íj B-t vagy a Laminált Asszír íjat ajánlanám, a Nomád íjcsaládból pedig az L4-es Magyart vagy az L5-ös Hun íjat.
Érdekességképpen viszont leírom azt, hogy összehasonlítottuk néhány laminált íj teljesítményét néhány alap íj teljesítményével az újabb szériákból, és nagyon érdekes, hogy van több olyan alapíj, ami vagy alig marad el a laminált íjak mögött, vagy egyáltalán nem marad el.
Ha lehetösége engedi, érdemes lenne személyesen eljönni és kipróbálni többféle szerkezetü íjat.

anv
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2008.11.01. 19:14

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: anv » 2008.11.03. 20:46

Tiszteletem!

Az íjat kb 2,5 éve vettem, nem tudom, hogy az újabb szériához tartozik-e vagy sem... nagyon szeretem, csak mint írtam ránt egy nagyot a könyökön, amit én csak abban veszek észre, nogy nem teljesen oda repül a vessz? ahová szeretném, hanem hangyányit :lol: arrébb. Próbáltam könnyedén fogni és nem markolni, de úgy nézett ki a kezem a végére, mint aki egy álló nap kapált.
Mindazonáltal valószín?leg megtartom, mert szemtelenül gyors :twisted: és er?s íj (43#)
mindössze azért kacsingatok a laminált vagy trh felé, hogy a rántás megszünjön és ezáltal pontosabban l?jek.
Nekem a krími tatár tetszik így els? ránézésre.

anv
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2008.11.01. 19:14

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: anv » 2008.11.03. 20:53

Tiszteletem!

Miel?tt félreértés lenne...
Nagyon szeretem a középkori magyarom mert szemtelenül gyors és az ereje is merfelel? számomra (43#).
Viszont a könyök enyhe rántása miatt (gondolom én) nem pont oda hasít a vessz?, ahova szánom...
Ezért szeretnék mellé egy laminált vagy trh íjar, amit könnyedén kell tartani és nincs markolatrezgése.
A középkori magyar brutális er? és rá kell markolni, ellenkez? esetben er?s vízhólyagok jelennek meg az ember mancsán.
Jelenleg a krími tatár tetszik els? ránézésre.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2008.11.04. 12:36

Mindenképpen az lenne a javaslatom, hogy valamikor szakítson id?t és jöjjön el hozzánk. Természetesen tudunk adni TRH Laminált Krími-tatár vagy valamilyen más laminált íjat és ki tudja próbálni ezeket. Viszont lehet, hogy a kéztartást majd kicsit finomítani kell, össze kell hangolni az íjjal. Mindegyik íj egy kicsit más.
Érdemes többször kipróbálni valami, nem szabad elsöre ítélni. Valószínü, hogy emiatt fordulhat elö az, hogy az egyik ember számára a Középkori magyar íj egy rezgések nélküli íj, egy másik ember számára pedig egy kicsit üt.
Ilyen esetben lehet a tartást is kicsit finomítani, ha ez nem segít, érdemes egy testhezállóbb íjat választani.

joe103
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2008.11.17. 09:23

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: joe103 » 2008.11.17. 09:33

Szia Csaba!
Azon gyanta íjak érdekelnének,amik felveszik a versenyt a laminált íjakkal.
Üdvözlettel:Nagy Zsolt

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2008.11.18. 10:33

Felsorolok néhányat azok közül az alapíjak közül, amelyek felveszik a versenyt a laminált íjakkal.
A Grózer íjak közül az új Hun alap, a Szittya-Magyar és az új Magyar alap íj. A Nomád íjak közül a G6-os Avar, a G5-ös Ösmagyar és a G4-es Baskír íj.
A méréseket 40 font körüli íjakkal végeztük és laminált, elöhajtott karú íjakat hasonlítottunk velük össze.

Atis
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2008.11.19. 09:33

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Atis » 2008.11.19. 12:45

Kedves Csaba!
Kezd? íjászként nem könny? eldönteni milyen íjat vegyek magamnak. Nekem inkább az autentikus stílusú íjak jönnek be. Tetszik a nomádoknál a velúros b?rborítás is, bár gondolom ez nem olyan lelet h?. Fontos persze a dinamika is, e mellett számomra tetszet?sebbek a kis íjak mint a török például. Több fórumot, jellemzést elolvastam, illetve elmentem egy egyesületbe is ahol többféle íjat megpróbáltam. Mi lenne számomra az ideális kezdés? Egyel?re mint hobbi íjász kérdezem ezt. Hosszabb távra szeretnék választani nem pedig váltogatni évente, mert monogám típus vagyok. :P A középkori magyar nagyon tetszik, de az egyik használó azt írta róla, hogy beremeg. Ez lövéshibából fakad vagy sem? Tetszik kategóriába tartozik még: Grózer magyar alap,* hun alap, * krími tatár, nomád török.

Utólag is köszönöm a tippet a Beseny? íjról. Meglep?en dinamikus íj és nagyon tetszik a fiamnak.
Üdvözlettel, Attila.

Grózer Csaba
Site Admin
HozzászólásokCOLON 388
CsatlakozottCOLON 2008.09.24. 13:01

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Grózer Csaba » 2008.11.20. 10:46

Kedves Attila,

a Magyar alap, a Szittya-Magyar, vagy a Nomád íjak közül a G6 Avar és a G5 Ösmagyar íjakat tudnám ajánlani elsösorban. A Középkori magyar íj is jó, csak akkor rezeg, ha megnyúlik rajta a húr. Esteleg a Laminált Asszír vagy a Nomád L4 Magyar íj jöhetne még szóba, de ha el tudnál jönni személyesen, az nagyon jó lenne, sokkal jobban tudnék segíteni.

Atis
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2008.11.19. 09:33

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Atis » 2008.11.20. 11:56

Kedves Csaba!

Köszönöm a gyors választ. Sajnos a személyes megkeresés nem egyszer?, mivel az ország másik szegletében lakom. De nem gond mert a szóbeli ajánlásod is bevált.
Ha a középkori magyart választom, akkor annak mennyi id? az elkészülte ( raktárkészletben nem található)?
Attila.

Atis
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2008.11.19. 09:33

Re: Alap verzió vagy laminált íj?

HozzászólásSzerző: Atis » 2008.11.20. 14:30

Üdv Csaba!

Elnézést, nem tudom mi volt a géppel, most már van középkori magyar is a raktárkészlet listán.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 1 valamint 0 vendég